مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق (فصل دوم پایان نامه) مدیریت ارتباط با مشتری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات 72
حجم 329 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx
دسته بندی مدیریت

توضیحات کامل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14

 

 

 

 

 

 

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید.این فایل در واقع چهاردهمین مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد مدیریت ارتباط با مشتری می باشد که باز بصورت منحصر به فرد در سایت فایلینا قرار گرفت

 

 

 

 

سایر مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد مدیریت ارتباط با مشتری در لینک زیر قابل دسترس هستند:

 لیست مبانی نظری CRM

 

 

 

 

مقدمه مبانی نظری مدیریت ارتباط با مشتری :

 

سیر تحول فناوری مدیریت ارتباط با مشتریان CRM

 
در طی چند سال اخیر، ئمتعاقب رشد انفجاری و روزافزون حوزه فعالیت های سازمانی و فناوری اطلاعات، سیستم های CRM نیز روزبه روز تکامل یافته و بر اساس مقتضیات، سازمان ها مسلح به قابلیت های جدید تر و متنوع تری شده اند. این موج از آنجا آغاز گردید که در اواخر دهه 1980 میلادی به تدریج فراگیرشدن سیستم های، برخی شرکت های نرم افزاری که به ارایه محصولات کاربردی سازمان ها (سیستم های برنامه ریزی تولید، اتوماسیون اداری و…) می پرداختند، به فکر خودکارسازی فرآیندهای مربوط به ارتباط با مشتریان افتاده و در این زمینه و بخش های مربوط به آن (بازاریابی، فروش و خدمات پشتیبانی) نسبت به ارایه یک راه حل نرم افزاری اقدام کنند(ناظمی، گرجی ،1391).در نمونه ها و نسل های اولیه این نرم افزارها، به استانداردسازی و خودکارکردن بخشی از فرآیندهای کاری در خصوص فروش و خدمات و پشتیبانی پرداخته بود. از جمله معروف ترین سیستم های نرم افزاری که بخش عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده بودند، می توان به سبیل  و کایفای  اشاره نمود.

 

 

رفته رفته نرم افزارهای مذکور در بازار کارایی خود را ثابت کردند که نتیجه آن تثبیت موقعیت این سیستم ها بود. این محصولات، اغلب سازمان ها را ملزم می کردند تا روش های عملیاتی خود را با استفاده از ابزارها و روش های تعبیه شده در آنها تغییر دهند. این سیستم های اولیه که بر پایه معماری خدمت دهنده ـ خدمت گیرنده  بودند، در شبکه های داخلی سازمان ها استقرار یافته و سازمان ها و مشتریان را ملزم می-کردند تا با توجه به استانداردها و جریان های کاری تعریف شده در سیستم، فعالیت ها و روش های کاری خود را تغییر دهند. 

 

 

 

در ادامه برخی از ویژگی های این سیستم ها آورده شده است:
• ایجاد استانداردها، دستورالعمل ها و رویه های فروش و پشتیبانی و خدمات به مشتریان
• خودکارسازی جریان کارها و فعالیت ها در بخش های فروش و پشتیبانی، البته به صورت محدود و نه  به طور کامل.
• بنیان گذاری فرهنگ برخورد با این گونه سیستم ها در سازمان ها و در بین مدیران، همچنین تعدیل کردن مقاومت آنها در برابر پذیرش این گونه سیستم ها.
• هدایت سازمان به سوی کاربرد ابزارهای ساده ارتباط با مشتریان با سازمان (نظیر تلفن، نمابر و…)، همچنین بسترسازی ارتباط و ادغام آنها با سیستم های CRM

 

 

 

در همین زمان گروه های تحقیق و توسعه شرکت های مطرح نرم-افزاری در حال مطالعه جهت گسترش و بهبود سیستم های فوق بودند و نتیجه تلاش آنها ارایه محصولات پیچیده تر و تکامل -یافته تر با استفاده از بانک های اطلاعاتی و سیستم های عامل متنوع تر بود. قابل توجه است که در همه این محصولات رفته رفته توجه خاصی به قابلیت فراهم کردن اطلاعات مؤثر در تصمیم گیری مدیران لحاظ می شد.در سال های 1980 تا اوایل1990 میلادی با وجود محدودیت های متعدد، این سیستم ها توانستند موفقیت ها و جذابیت هایی را در بازار به دست آورند و پس از این سال ها به سوی توسعه کارکردی و عملیاتی خود، همچنین بخش بزرگ تری از فعالیت های سازمانی پیش رفتند. هم اکنون حساب های مالی مشتریان، اطلاعات بازاریابی و انبار، ارتباط با بانک های اطلاعاتی گوناگون و قابلیت های متعدد، دیگر مواردی است که در این سیستم ها به-عنوان ویژگی ها و قابلیت های پایه ای و اولیه لحاظ می شود.

 

 

 

علاوه بر مزیت هایی که نسل جدید سیستم های  CRM برای ارایه دهندگان و مشتریان این سیستم ها به همراه دارد، قابلیت استفاده از بانک های اطلاعاتی مشترک و وسیع-تر(نگهداری اطلاعات مشتریان و سازمان در یک بانک اطلاعات مرکزی و استفاده چند جانبه از آن) که از ورود چند باره اطلاعات و صرف هزینه های هنگفت نگهداری اطلاعات در بانک-های اطلاعاتی مختلف و جزیره ای جلوگیری می کند و یکپارچگی اطلاعات و گزارش گیری را به دنبال دارد، خود یک مزیت ایده ال محسوب می شود.عامل دیگری که در دهه1990 میلادی روند تکامل سیستم های  CRMرا تحت تأثیر قرار داد، ظهور و معرفی سیستم های برنامه-ریزی منابع انسانی(ERP)  و بانک های اطلاعاتی جدید بود.سیستم هایERP که امروزه موقعیت خود را در سازمان ها تثبیت کرده اند، ارتباط تنگاتنگی با سیستم های CRM دارند، به طوری که امروزه CRM را یکی از اجزای ضروری و جدایی ناپذیر این سیستم ها  می دانند. 

 

 

روند این حرکت به گونه ای بوده که سیستم های این سیستم ها می دانند. روند این حرکت به    گونه ای  بوده که سیستم هایERP یا دارای بخش خاصی  در درون خود بنامد  CRMهستند، یا حداقل با یکی سیستم مجزای CRM، مرتبط  بوده و تبادل اطلاعات می کنند. امروزه در یک سازمان مدرن، اطلاعات مشتریان که از قسمت های مختلف CRM حاصل می-شود (مانند اطلاعات مربوط به حساب، اعتبار، انبار، کالا و…)، به قسمت های مرتبط در سیستم ERP (قسمت مالی حساب مشتریان، اعتبارات، انبار، تولید و…) انتقال یافته و از این طریق قسمت های مختلف این دو سیستم با یکدیگر در تعامل بوده و مکمل یکدیگر می شوند.لازم به ذکر است که در حال حاضر سیستم هایERP دارای حداقل کار کردها و قابلیت های یک CRM در درون خود هستند، لیکن سازمانی که با مشتریان بسیاری ارتباط داشته یا نقش ارتباط با مشتری در  بخش های بازاریابی، فروش و خدمات و پشتیبانی برای آن مهم است، اقدام به استقرار یک سیستم CRM مجزا (در راستای کسب قابلیت های بیشتر) اما مرتبط و سازگار باERP می کند.سیستم های اولیه CRM که در دهه های 1980و1990 میلادی رایج بودند، اگر چه موجب بهبود     فرآیند های سازمان در بخش های مختلف شده بودند، اما هنوز مسایل سازمان را به خوبی کنترل و مدیریت نمی کردند و قابلیت های مورد انتظار را پوشش نمی-داد. از این رو، در همین زمان بود که ارایه دهندگان CRM اقدام به توسعه دستاوردهای خود بر پایه قابلیت های اینترنت نمودند.

 

 

 

با آن که قابلیت های مبتنی بر شبکه و اینترنت، فرصت های زیادی را برای تأمین کنندگان این سیستم ها به ارمغان آورد، اما از طرف دیگر چالش هایی همچون تطابق و تغییر معماری نرم افزارها بر پایه قابلیت شبکه وب1 و یکپارچه سازی و ادغام این سیستم ها را در این سطح به دنبال داشت.رفته رفته معماری خدمت دهنده گیرنده جای خود را به معماری تحت وب2 بخشید و در سازمان ها رواج یافت که از جمله مزایای آن می توان به فراهم نمودن بستر های ارتباطی متنوع، انتقال اطلاعات از روش های مختلف، با سرعت و امنیت بالا و از هر محل جغرافیایی اشاره نمود.با ظهور شبکه ها و آگاهی سازمان ها از مزایای نرم-افزارهای مبتنی بر وب، تحولی بنیادینی در ساختار این گونه از نرم افزارها به وجود آمد. در نتیجه آن، ناگهان قواعد استفاده از فناوری به طور اساسی تغییر کرد. به این صورت که تا آن زمان،  CRMابزاری جهت بهبود فعالیت های محیط داخلی سازمان بود، اما ناگهان با استفاده از قابلیت های مذکور، تبدیل به فضایی شد کهبه خدمت گیرندگان محیط بیرونی سازمان اجازه    می داد تا در زمینه خرید و جستجوی اقلام اطلاعاتی یا محصول در اینترنت و ایجاد ارتباط با سازمان و افراد دیگر، تسهیلات بهتری در اختیار داشته باشند. در این هنگام بود که سازمان ها دیگر نمی توانستند از مزایای CRM تحت وب چشم پوشی کنند و به سمت آن هجوم آوردند.

 

 

همان طور که اشاره شد، امکان انتقال اطلاعات از راه های مختلف، یکی از ویژگی های سیستم های تحت وب است که باعث محبوبیت آنها شده است. با این رویکرد ابزارها و راه های ارتباطی، کلید هرگونه ارتباط موفقیت آمیز با مشتریان هستند که از جمله آنها می توان به: محیط گفتگو، پست الکترونیک، صفحات وب، فایل های صوتی و… اشاره کرد که به دنبال کاربرد آنها، مزایای توسعه فعالیت ها و ارتقای بهره وری سازمانی را شاهدیم. این ابزارها و راه های ارتباطی به نوبه خود باعث می شوند تا ارتباطات در سطوح و اشکال مختلفی همچون: ارتباط سازمان با سازمان (B2B )، سازمان با دولت و بالعکس (G2B/B2G )، سازمان با مشتری و بالعکس (C2B/B2C )، مشتری با مشتری (C2C ) میسر شود.
کاربرد این ابزارها و بسترهای ارتباطی، منجر به کاهش چشمگیر هزینه ها وکمک به بهبود فرآیند های سازمانی و تکامل ابعاد اطلاعات در سازمان می شود و در نهایت کلیه موارد فوق منجر به تسریع و تسهیل در چرخه بازاریابی، فروش و خدمات و پشتیبانی در سازمان خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
فصل دوم: ادبیات تحقیق

مبانی نظری مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)    

مقدمه
2-1) چگونگی پیدایش CRM
2-2) روند تکاملCRM
2-3) سیر تحول فناوری CRM
2-4) تعریف و مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) 
2-5) انواع رویکرد مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) 
2-6) انواع سیستم هایCRM
2-7) اهمیت ولزوم اجرایCRM
2-8) اهدافCRM  
2-9) مزایای یک برنامه مؤثر مدیریت ارتباط با مشتریCRM
2-10) مدیریت ارتباط با مشتری و آژانس های مسافرتی
2-10-1)  انواع آژانس های خدمات مسافرتی در ایران
2-10-2)ضرورت اجرای CRM در دفاتر خدمات گردشگری
2-11) مزایایCRM برای دفاتر خدمات گردشگری
2-12) ریسک پیاده سازی  CRM
2-13) پیشینه تحقیق پیاده سازی CRM
2-13-1) مدل های ارایه شده در زمینه پیاده سازی CRM
2-14) مدل تحقیق

 

پیشینه تحقیق در مورد مدیریت ارتباط با مشتری

 

منابع
 

 

 

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دریافت نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

خرید مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از www

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دریافت پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از pdf

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از word

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری 14 از free


مطالب تصادفی